3 najlepsze sposoby na ogrzanie tarasu

Przebywanie na tarasie czy na balkonie w chłodniejsze dni może być niekomfortowe, kiedy brakuje dobrego ogrzewania. Nie zawsze  wystarczy gruby pled, dlatego znalezienie dobrego sposobu na ogrzanie tych miejsc jest konieczne. W tym artykule przedstawimy trzy często stosowane rozwiązania, które zapewnią ci upragnione ciepło i stworzą przytulny klimat.

Słodki odpoczynek pod ciepłym parasolem

Parasole gazowe to innowacyjne źródło ogrzewania, które wykorzystuje się na zewnątrz lub terenie półotwartym. Oprócz tego, że bardzo dobrze spełniają swoje zadanie, to również wyglądają atrakcyjnie. Zasada ich działania jest niezwykle prosta. Składają się z pojemnika na butlę, węża, reduktora gazowego i automatyki. Parasole gazowe zakończone są daszkiem, od którego wzięła się nazwa tego urządzenia. Płomień wypala się w szklanej osłonie, dlatego jest bezpiecznie, jak i klimatycznie. W 30-40% działa na zasadzie promieniowania.  Kolejną zaleta takiej formy ogrzewania jest mobilność. Urządzenie ustawisz w wybranym przez siebie miejscu. Oczywiście możesz też zamontować je na stałe.

Urządzenie daje sporo ciepła, które odczujesz już po paru sekundach od włączenia. Stalowa czasza odbija i kieruje ciepło w konkretne miejsce. Oczywiście możesz wybrać odpowiednią moc grzewczą, aby jak najlepiej dopasować ją do temperatury na zewnątrz. Parasol gazowy może pracować do ok. 17 godzin bez przerwy, dlatego nie zawiedzie Cię w trakcie rodzinnego spotkania czy grilla z przyjaciółmi. Warto też podkreślić, że urządzenie występuje w wielu ciekawych wzorach i kolorach, co umożliwia dopasowanie go do każdej aranżacji. Stalowa lub aluminiowa konstrukcja ciekawie współgra z nowoczesnym, jak i klasycznym, wystrojem ogrodu czy tarasu.

Parasol gazowy na tarasie, fot. Ogrodosfera.pl

Ciepła i przytulna strefa relaksu – elektryczne promienniki ciepła

To produkt wygodny, zdrowy i ekologiczny, dlatego zainteresowanie nim jest bardzo duże. Urządzenie działa w pełni na zasadzie promieniowania podczerwonego. Dzięki temu jest bardzo praktyczne, bo nagrzane powietrze nie unosi się do góry, co prowadziłoby do szybkiego wychłodzenia. Podgrzewane są jedynie znajdujące się w zasięgu urządzenia obiekty i osoby. Promiennik działa na zasadzie najbardziej zbliżonej do naturalnego ogrzewania promieniami słońca. Co ważne, urządzenie nie pobiera tlenu z otoczenia, dlatego ustawisz go także w miejscu niewentylowanym. Jeśli chodzi o sposób montażu, to wybór jest spory. Często zakłada się jena ścianie czy na suficie. Nie brakuje też urządzeń wolnostojących, które umieścisz tam, gdzie chcesz. Duży wybór jest na przykład na https://ogrodosfera.pl/promienniki-podczerwieni, dlatego porównaj kilka produktów i wybierz ten, który odpowiada Twoim potrzebom.

Elektryczny promiennik ciepła, fot. Ogrodosfera.pl

W kręgu domowego ogniska- romantyczne kominki

Kominki zewnętrzne do ogrodu czy na taras cieszą się niesłabnącą popularnością. Zazwyczaj decydują się na nie tradycjonaliści, ale też znajdują swoje miejsce w nowoczesnych aranżacjach. Jeśli cenisz sobie bardziej klasyczne rozwiązania możesz wybrać kominek opalany drewnem czy innym naturalnym paliwem. Jeżeli jednak chcesz wprowadzić więcej innowacji do Twojej strefy relaksu, masz do wyboru kominki na gaz czy kominki elektryczne. Decydując się na pierwszy typ kominka, musisz zadbać o to, aby jego otoczenie było zabezpieczone przed wysoką temperaturą. Jeżeli lubisz organizować spotkania na świeżym powietrzu, kominek może pełnić też funkcje grilla. Wystarczy położyć na nim ruszt, aby przygotować pyszne potrawy.

Każdy z ww. sposobów na ogrzanie tarasu lub ogrodu oprócz wielu zalet ma swoje minusy. Nie stanowią one jednak żadnych przeszkód, ponieważ walory praktyczne i estetyczne są bardzo duże. To, które rozwiązanie wybierzesz zależy tylko od Ciebie. Ważna jest m.in. kubatura wnętrza, warunki do instalacji określonego urządzenia oraz wystrój i estetyczne upodobania. 

About the Author

Krystyna

Krystyna

No Comments

Dodaj komentarz


*