Jakie lampy kupić do ogrodu?

7385882922_fde4993e37_z

Decydując się na zakup lampy ogrodowej, musimy wziąć pod uwagę wiele czynników. Nie bez znaczenia będzie tu przede wszystkim to, jak duży jest nasz ogród. Wiadomo bowiem, że jeśli nie jest on duży, lampa też nie powinna być. Musimy też zastanowić się nad tym, z jakich materiałów chcemy aby nasza lampa była wykonana. Poniższy tekst powinien okazać się pomocny przy wyborze odpowiedniej lampy ogrodowej

Nosząc się z zamiarem zakupu lampy ogrodowej, powinniśmy się przede wszystkim zastanowić, jakiego typu lampa będzie dla nas najodpowiedniejsza. Na rynku dostępne są zarówno lampy wymagające podłączenia instalacji elektrycznej, ale też takie, które działają na baterie. Te drugie, są przede wszystkim bardzo proste w montażu – bardzo często ich instalacja sprowadza się po prostu do wbicia ich w ziemię. Tego typu lampy są też zwykle niewielkich rozmiarów, więc będą pasowały do każdego, nawet niekoniecznie dużego ogrodu. Świetnie będą komponowały się jako oświetlenie alejek czy podjazdu samochodowego.

Jeśli natomiast nasz ogród jest większy, dobrze jest zastanowić się, czy nie lepszym rozwiązaniem będą lampy stojące. Mimo iż najczęściej wymagają one podłączenia instalacji elektrycznej, dają znaczenie więcej światła niż te montowane w ziemi. Są też dużo droższe od tych działających na baterie ale też nie ma konieczności wymieniania ich przez przynajmniej kilka lat. Tego typu lampy są tez wykonane z materiałów odpornych na działanie czynników atmosferycznych. W związku z tym, mogą oświetlać nasz ogród przez okrągły rok.

Istotnym czynnikiem, który z pewnością powinniśmy wziąć pod uwagę przy zakupie lampy ogrodowej jest jej wygląd. Zależnie od naszych decyzji, będziemy dobierać lampę. Na rynku dostępne są lampy zarówno bardzo nowoczesne, które nie rzucają się bardzo w oczy. Ich design jest zwykle bardzo minimalistyczny. Mamy tez lampy, które swoim wyglądem nawiązują do ulicznych latarni rodem z XIX wieku. To, na który tym lampy się zdecydujemy zależy tylko i wyłącznie od tego, jaka będzie nasza wizja oświetlenia ogrodu.

531776054_55d9b63372_z

Warto wspomnieć też o tym, że poza tradycyjnymi lampami wolnostojącymi, na rynku są też dostępne takie, które montuje się bezpośrednio do ściany domu. Tego typu rozwiązania sprawdzają się szczególnie wtedy, kiedy zależy nam na oświetleniu jedynie wejścia do domu, bądź samego przydomowego tarasu. Lampy montowane do ścian nie będą w stanie oświetlić całego ogrodu. Są jednak bardzo estetycznym dodatkiem.

Niezwykle istotnym czynnikiem, choć nie najistotniejszym, jest sama cena lampy ogrodowej. Musimy się zastanowić nad tym, jak duży budżet chcemy przeznaczyć na zakup oświetlenia ogrodowego i wedle tego szukać. Warto też sprawdzając oferty zorientować się, czy lampa sprzedawana jest na sztuki, czy w kompletach. Bardzo często, szczególnie w przypadku lamp nie wymagających montażu instalacji elektrycznej, sprzedawane są one w pakietach. Najczęściej w takim pakiecie dostępne jest od 4 do 6 lamp. Jeśli myślimy jedynie o oświetleniu wejścia do domu czy podjazdu do garażu – jest to z pewnością bardzo ekonomiczne rozwiązanie.

About the Author

Krystyna

Krystyna

No Comments

Dodaj komentarz


*